شجاعت

شجاعت یعنی این......

در گذشته نمره 20 مثل جواهر ارزش داشت. و راحت و آسان به دانش آموزان داده نمی شد. کسانی که این نمره را دریافت می کردند حقیقتا بیش از این نمره معلومات داشتند و به راستی شایسته این افتخار عظیم بودند. همه شاگردان قدیمی می دانند که انشای کمتر از 10 خط را هیچ معلمی نمره قبولی نمی داد و محصلینی بودند که از این درس تجدید و یا رد می شدند.
یک بار در یکی از دبیرستان های تهران هنگام برگذاری امتحانات سال آخر ششم دبیرستان به عنوان موضوع انشا این مطلب داده شد که "شجاعت یعنی چه؟" محصلی در قبال این موضوع فقط نوشته بود : "شجاعت یعنی این" و برگه ی خود را سفید به ممتحن تحویل داده بود و رفته یود !
اما برگه ی آن جوان دست به دست دبیران گشته بود و همه به اتفاق و بدون استثنا به ورقه سفید او نمره 20 دادند. چه خوب گفته اند که : "کم گوی و گزیده گوی چون در"

/ 80 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لنی

سلام....به روزم.........

رهگذر

راز سرگذشت زندگی منم بخون البته راز نه فاش فاش میگویم و از گفته خود دلشادم

ستاره بانوي اسمان

سلام دوست هميشه خوبم....مرسی به خاطر لطفت ...سال نو شما هم مبارک...برات آرزوی سربلندب دارم...هميشه بهاری باشی.

ندا

سلام خوبی؟ اومدم عيد رو تبريک بگم. عيدت مبارک و ايشاالله سال خوب و پر برکتی داشته باشی. شاد باشی.

?؟ ص د ف ?؟

من آن حامل مغموم هستم که مرغان در خاستگاه شبانه ام ترانه ی میعاد سر می دهند و در تشنج رویایی پاره پاره از نگاه تو مژدگانی می طلبند؛ اما تحفت من بر ایشان غبار است غباری که طی سفر در توشه ام،اندوخته ام، من حامل هفده سال انباشتگی زمانم ودر پی دستی که غبار دل را با مهر بزداید. ...................................................... موفق باشین و سربلند....... با یه دنیا آرزوی قشنگ واسه شما.........عید مبارک

مهدی

سلام متنات با حال بود یه سر به من بزن با تبادل لینک موافقی